Registruokis perFacebookarba Twitter
Užduotys Naujienos logo Patarimai Draugai

Mėgstamiausi

Istorija

Pasiekimai

line
Gydytojo patarimas
Sveika mityba
Pramogos su šeima
Kalba
gamtos pažinimas
TV

K.Savickytė-Damanskienė: vaikas išmoks skaityti, kai ateis tam laikas

Pridėti prie mėgstamiausių
Successfully added
Dalintis:
paieška:

Tris vaikus auginanti aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė neprisimena, kad būtų specialiai mokiusi dabar jau paaugles dukteris. Nėra nusiteikusi mokyti skaityti ir jaunesniojo trejų su puse metų amžiaus sūnaus Motiejaus.

Tris vaikus auginanti aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė neprisimena, kad būtų specialiai mokiusi dabar jau paaugles dukteris. Nėra nusiteikusi mokyti skaityti ir jaunesniojo trejų su puse metų amžiaus sūnaus Motiejaus. 

„Manau, kad reikia stebėti savo vaiką, būti šalia jo, išnaudoti jo jautrumo laikotarpius, kai jisai domisi raidėmis, pastebi užrašus. Kai mudu su Motiejumi skaitome knygelę, dažnai vedžioju pirštu savo skaitomus žodžius. Kartais jį sudomina kai kurios raidės. Dabar jis pažįsta jau nemažai raidžių. Tačiau tai visiškai nieko nesako apie tai, kaip jis skaitys pradėjęs eiti į pirmą klasę“, – teigė K. Savickytė-Damanskienė. 

Jos sūnus parašytą savo vardą atpažino, kai jam buvo vos dveji su puse. Tačiau tai visiškai nereiškė, kad jis moka skaityti ir kad tai yra koks nors didelis laimėjimas.

„Mano siūlymas būtų prikišamai nemokyti vaiko skaityti, nes nėra jokio reikalo siekti, kad jis pradėtų tai daryti labai anksti. Juk jis anksčiau ar vėliau išmoks tai daryti. Na, iš tiesų, koks mums, suaugusiesiems, skirtumas, kada mes išmokome skaityti? Manau, kad jokio skirtumo. Šį skirtumą įžvelgia tik beprasmiškose lenktynėse dalyvaujantys tėvai“, – sakė aktorė.

Ji taip pat prisiminė, kad į mokyklą pradėjusios eiti dvynės dukterys skaitė gana lėtai. Dėl to ji išsakė savo nerimą mokytojai, o ši ją nuraminusi: ateis laikas, ir jos išmoks.

„Jei vaikas domisi, klausia, reikia jam atsakyti į klausimus, parodyti, tačiau jokiu būdu primygtinai. Jei vaikas labai smalsus, galima pagalvoti būdų, kaip tą smalsumą palaikyti, tačiau jokiu būdu nereikėtų perlenkti lazdos. Vaiko susidomėjimas dar nėra ženklas, kad tėvai turėtų daugiau laiko skirti skaitymo pamokoms. Užtenka ir vienos ar dviejų minučių per dieną. Moto šiame procese – kuo daugiau būti šalia vaiko ir su juo bei stebėti, kas jam įdomu“, – sakė aktorė. 

Mūsų draugai ir partneriai